Powered by Smartsupp

BLOG

Właściwości płytek granitowych

Właściwości płytek granitowych

Granit to materiał trwały, wyjątkowo wytrzymały, a przede wszystkim cechujący się unikalną estetyką. Również płytki granitowe są wysoko cenione za swoje właściwości. Obecnie znajdują zastosowanie nie tylko przy wykańczaniu zewnętrznych części domów, np. balkonów, tarasów czy schodów, ale również i wnętrz.

czytaj całość »

Schody granitowe w aranżacjach wnętrz

Schody granitowe w aranżacjach wnętrz

Kamienie naturalne od zawsze wykorzystywane były do budowy domów i wykańczania wnętrz. Po dziś dzień stanowią jeden z najbardziej pożądanych materiałów wykończeniowych. Szczególną popularnością cieszy się granit, który doceniany jest nie tylko za swoje walory wizualne, ale również wyjątkowe właściwości użytkowe. Doskonale nadaje się do wykańczania schodów.

czytaj całość »

Co określamy jako slaby kamienne?

Co określamy jako slaby kamienne?

Przeglądając oferty sklepów i zakładów kamieniarskich, można często natrafić na niezrozumiałą dla większości laików nazwę – slab kamienny. Większość z nas nie wie, czym właściwie jest ów slab, dlatego w dzisiejszym wpisie postaramy się jak najdokładniej to wyjaśnić.

czytaj całość »

Zastosowanie spieków kwarcowych

Zastosowanie spieków kwarcowych

Czym są spieki kwarcowe i jakie są ich charakterystyczne cechy? Co warto wiedzieć na temat możliwości ich stosowania? W tym tekście dostarczymy informacji na temat spieków, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury!

czytaj całość »

Zalety parapetów z kamienia naturalnego

Zalety parapetów z kamienia naturalnego

Wraz z upływem czasu zmieniają się rynkowe trendy i gusta. Klasyczne rozwiązania, takie jak naturalne kamienie, nie wychodzą jednak z mody. Ich zakup to dobra inwestycja na lata, zarówno z punktu widzenia estetyki, jak i funkcjonalności oraz ekonomii. Na korzyść naturalnych kamieni przemawia m.in. ich szerokie zastosowanie przy budowie i urządzaniu wnętrz. Cenny surowiec służy na przykład do tworzenia parapetów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Dziś opisujemy mocne strony tego rozwiązania.

czytaj całość »

Jaki kamień jest idealny na elewacje?

Jaki kamień jest idealny na elewacje?

Kamień naturalny to szlachetny i bardzo wytrzymały materiał, który od dawna wykorzystywany jest w budownictwie oraz wykończeniach wnętrz. Wykonuje się z niego podłogi, blaty, schody, tarasy, a także okładziny wewnętrzne i zewnętrzne budynków. Z uwagi na to, że kamień naturalny dobrej jakości nie należy do najtańszych, w przypadku elewacji najczęściej stosuje się go nie na całe ściany, ale na ich fragmenty. Szczególnie sprawdzi się na tych częściach budynku, w pobliżu których przebywamy najczęściej i na takich, które będą najbardziej się brudziły. Okładziny kamienne sprawdzą się na przykład w okolicach drzwi wejściowych, a także na ścianach w pobliżu garażu, tarasu czy ogrodu. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie rodzaje kamienia najlepiej nadają się do zastosowania na elewacjach, nie tylko ze względu na ich wygląd, ale także na ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl