Powered by Smartsupp

Zastosowanie spieków kwarcowych

Zastosowanie spieków kwarcowych

Czym są spieki kwarcowe i jakie są ich charakterystyczne cechy? Co warto wiedzieć na temat możliwości ich stosowania? W tym tekście dostarczymy informacji na temat spieków, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury!

 

Z czego powstają spieki kwarcowe?

 

Spiekiem kwarcowym nazywamy materiał powstały z połączenia naturalnych składników: kwarcu, skał granitowych, iłów łupkowych, a także ceramicznych pigmentów. Komponenty te są łączone, prasowane, a następnie utwardza się je w wysokich temperaturach. Rezultatem tego procesu są wielkoformatowe i lekkie płyty, które mają wiele cech naturalnego kamienia. Są trwałe, antypoślizgowe, mają wysoką odporność na uszkodzenia i zabrudzenia. Kolejną zaletą spieku kwarcowego jest ułatwiony (w porównaniu z naturalnymi kamieniami) montaż. Czynność tę najlepiej jednak zlecić fachowcom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt do cięcia płyt, jak również doświadczenie w pracy z tym materiałem.

 

Gdzie może być zastosowany spiek kwarcowy?

 

Dobra hurtownia kamienia posiada w swojej ofercie szeroki wybór spieków kwarcowych. Materiał ma szerokie zastosowanie, wobec czego cieszy się sporym zainteresowaniem inwestorów. Płyty mogą być stosowane we wnętrzach, ale także zewnętrznych częściach budynku.

Jako że spiek jest odporny na wysokie temperatury i nie wchłania wody, tworzy się z niego blaty kuchenne i łazienkowe. Materiał łatwo utrzymać w czystości, co również decyduje o jego stosowaniu w tych pomieszczeniach. Podłoga w korytarzu to kolejne miejsce, w którym często montowane są płyty ze spieku. Jak pisaliśmy wcześniej, to bardzo wytrzymały materiał, jest więc idealny do stref o dużym natężeniu ruchu. Zdarza się, że ze spieków powstają schody (stopnie i podstopnie) oraz parapety. Materiał służy do obudowywania kominków i dekoracji ścian. Spiek kwarcowy jest odpowiedni do montażu na zewnętrznych ścianach budynku, taka elewacja jest nie tylko efektowna, ale i odporna na negatywne skutki czynników atmosferycznych. Z tego samego powodu płyty są stosowane do tworzenia donic i elementów małej architektury ogrodowej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl